ad vitam æternam
  Çorum Saati
16. Ulusal Ergonomi Kongresi

16. Ulusal Ergonomi Kongresi, Hitit Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 3-5 Aralık 2010 tarihlerinde Çorum Anitta Otel’de gerçekleştirildi. Kongrede 72 sözlü ve 10 poster bildiri sunuldu. İş Sağlığı ve Güvenliği, Mekan Donanımının Ergonomik Tasarımı, Çeşitli Sektörlerde Ergonomi Uygulamaları, Sağlık Sektöründe Ergonomi, Bilişsel Ergonomi, Ürün Tasarımı ve Ergonomi, Çalışma Hayatının Kalitesi ve Ergonomi, Eğitim Ergonomisi, Tarım Sektöründe Ergonomi, Tekstil Sektöründe Ergonomi kongredeki başlıca başlıklardı.

Kongre, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Kılıçkaplan'ın başkanlığını yaptığı "Yaşam Kalitesi için Ergonomi" temalı panel ile başladı. Panelde ECE Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, Mono Medical Genel Müdürü Fatih Gökgöz, Tupperware Türkiye Genel Müdürü Aydın Arıkan Yılmaz, Dr. Metin Tekcan (BOSCH), Türk Ergonomi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Fahri Özok konuşmaları yer aldı.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Kılıçkaplan, üniversiteye ve özellikle 16. Ulusla Ergonomi Kongresine katkıları nedeniyle, Çorum Valisi Nurullah Çakır'a, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'ye, ÇTSO Başkanı Çetin Başaranhıncal'a, ECE Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz'e, Uğur Grup Yöentim Kurulu Başkanı Uğur Barlık'a, BAKTAT Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Halil Baklan'a, Tupperware Türkiye Genel Müdürü Aydın Arıkan Yılmaz'a, Selhas Maden A.Ş. Genel Müdürü Turgay Tuntaş'a, Gülşen Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gülşen'e teşekkür plaketi takdim etti.

Bildiriler, Hattuşili ve Muvatalli salonlarında eş zamanlı olarak sunuldu. Farklı üniversitelerden 150’den fazla katılımcının yanında, bildiriler çok sayıda izleyici tarafından takip edildi. Ayrıca kongre boyunca Hantili Salonunda Selçuk Üniversitesinden Mürvet Keyik’in “Ergo Sanat” isimli sergisi açık bulundu.

Kongrenin kapanış konuşması Türk Ergonomi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Fahri Özok tarafından yapıldı. Değerlendirme toplantısında, sonraki kongrelerde uyulacak esaslara ilişkin tartışma ve değerlendirmeler yapıldı. 17. Ulusal Ergonomi Kongresi’ne Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

5 Aralık Pazar günü yapılan sosyal gezide ise, konuklar Hitit medeniyetinin başkenti Hattuşa ile Yazılıkaya ve Alacahöyük’ü gezdiler. Öğle yemeği, Çorum-Ankara karayolu üzerinde Mavi Ocak tesislerinde Mustafa Mavi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Akşamüzeri Çorum Arkeoloji Müzesi ile Çorum Etnografya Müzesi gezildi. Gezinin yorgunluğu ise, müze karşısındaki Güneş Bahçesi’nde içilen Türk kahvesi ile atıldı.


 


26.08.2011 03:16:00
Fotoğraflar
Videolar

  • Online ziyaretçi sayısı : 119
  • Günlük ziyaretçi sayısı : 506
  • Aylık Ziyaretçi sayısı : 11276
  • Toplam ziyaretçi sayısı : 1332997
  • IP Numaranız : 54.224.133.152

Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü
TOKİ Yerleşkesi 19040 Çorum
yazışma adresi / for correspondence
PK 45 Çorum Türkiye
veysel@veyseldinler.com
 
Bu sitede yer alan yazı ve görseller ile ilgili 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunan tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan Veysel Dinler'e
 aittir. Söz konusu içerik ve görseller eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde
 ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. Yayın ve fotokopi yoluyla çoğaltma için lütfen e-posta yoluyla izin isteyiniz.

Designed & Coded by Görkem Bektaş