ad vitam æternam
  Çorum Saati
Çorum Adliyesinde Uygulama Dersi

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde Ceza Hukuku dersi alan öğrenciler, uygulamalı desr kapsamında 30 Aralık 2010 günü Çorum Adliyesi’ni ziyaret etmişlerdir.

İlk olarak Çorum Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, Hüseyin Turgut Bayraktar’dan adliye mahkemelerinin işleyişi hakkında bilgi alınmıştır. Ağır Ceza Mahkemesi salonunda uygulamalı olarak verilen seminer sonrası, öğrenciler örnek davaları izleme olanağı bulmuştur.

Çorum Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray tarafından makamında kabul edilen fakülte öğrencileri, Cumhuriyet Savcılığının görev ve yetkileri ile kalemin işleyişi hakkında ayrıntılı ve doyurucu bilgi edinmişlerdir.

Çorum Barosu Başkanı Avukat İbrahim Özyılmaz tarafından baro ve baronun işleyişiyle ilgili bilgiler verildi. Ayrıca Baronun geleneksel pide gününe katılan öğrenciler, renkli dakikalar geçirdi.


26.08.2011 03:19:00
Fotoğraflar
Videolar

  • Online ziyaretçi sayısı : 114
  • Günlük ziyaretçi sayısı : 501
  • Aylık Ziyaretçi sayısı : 11271
  • Toplam ziyaretçi sayısı : 1332992
  • IP Numaranız : 54.224.133.152

Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü
TOKİ Yerleşkesi 19040 Çorum
yazışma adresi / for correspondence
PK 45 Çorum Türkiye
veysel@veyseldinler.com
 
Bu sitede yer alan yazı ve görseller ile ilgili 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunan tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan Veysel Dinler'e
 aittir. Söz konusu içerik ve görseller eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde
 ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. Yayın ve fotokopi yoluyla çoğaltma için lütfen e-posta yoluyla izin isteyiniz.

Designed & Coded by Görkem Bektaş