ad vitam æternam
  Çorum Saati
Felsefe Günleri

5 Mart – 21 Mayıs 2010 tarihleri arasında HİTİTSEM, Maltepe Üniversitesi FEF Felsefe Bölümü ve Türkiye Felsefe Kurumu işbirliğiyle FELSEFE GÜNLERİ düzenlenmiştir. Felsefe Günlerine katılım akademisyenler ve öğrenciler tarafından oldukça yüksek düzeyde olmuştur.

FELSEFE GÜNLERİ 5 Mart 2010 tarihinde Prof.Dr. Ahmet İNAM’ın “Tutkularımız ve Düşüncelerimiz…” başlıklı, coşkulu konuşmasıyla başlamıştır.

Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Başkanı Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN “Eğitime Felsefeyle Bakış...” başlıklı konuşmasıyla, biz eğitimcilerin ufkunda yeni pencereler açmıştır. (12 Mart 2010)

Doç.Dr. Gülriz UYGUR, “Hukuka Felsefeyle Bakınca…” başlıklı sunumunda, hukukun nasıl anlaşılması gerektiğini irdelemiştir. (17 Mart 2010)

Dr. Kurtul GÜLENÇ “Bilime Felsefeyle Bakınca…” başlıklı konuşmasında bilim tarihini ve bilim felsefesinin gelişimini şiirsel bir  anlatımla sunmuştur. (26 Mart 2010)

Prof.Dr. Sevgi İYİ, “İnsana Felsefeyle Bakınca” başlıklı konuşmasında ‘insan’ı anlatmıştır. (2 Nisan 2010)

Yrd. Doç. Dr. Ahu TUNCEL “Siyasete Felsefeyle Bakınca…” başlıklı konuşmasında cumhuriyet ve cumhuriyetçiliğe ne kadar sığ bakıldığını, esas olarak cumhuriyetin tüm kamusal alanı kapladığını ve demokrasinin de ötesinde onu da kapsayan bir niteliğe sahip olduğunu anlatmıştır. (9 Nisan 2010)

Prof.Dr. İonna KUÇURADİ, “İnsan Haklarına Felsefeyle Bakış…” başlıklı konuşmasında insan haklarının ne olduğunu ve ne olmadığını anlatmıştır. Özellikle haklar enflasyonuna vurgu yaparak, insan haklarının haklar arasındaki özel yerinden bahsetmiştir. (16 Nisan 2010)

Quebec Üniversitesi (Montreal) Felsefe Bölüm Başkanı ve UNESCO Demokratik Toplum ve Hukuk Felsefesi Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Josiane BOULAD-AYOUB, Prof. Kuçuradi ile birlikte katılmışlardır. HİTİTSEM Müdürü Dr. Diren ÇAKMAK, Prof. AYOUB’un konuşmalarını tercüme etmiştir. (16 Nisan 2010)

Prof.Dr. Harun TEPE, “Çağımızın Sorunlarına Felsefeyle Bakış…” başlıklı sunumunda özellikle çevre sorunlarına nasıl yaklaşılacağı üzerinde durmuştur. (30 Nisan 2010)

Yrd.Doç.Dr. Demet TAŞDELEN, yaşama nasıl bakılması gerektiğini “Yaşama Felsefeyle Bakış…” başlıklı sunumunda güzel bir biçimde ortaya koymuştur. (14 Mayıs 2010)

FELSEFE GÜNLERİ Yrd.Doç.Dr. Hülya DURUDOĞAN’ın ötekileştirmeden beraber varolmanın ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu anlattığı “Beraber Varoluşa Felsefeyle Bakınca…” başlıklı coşkulu konuşmasıyla son bulmuştur. (21 Mayıs 2010)

Katılımcılara plaketleri Hitit Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Serdar KILIÇKAPLAN tarafından takdim edilmiştir. 


26.08.2011 02:43:00
Fotoğraflar
Videolar

  • Online ziyaretçi sayısı : 120
  • Günlük ziyaretçi sayısı : 507
  • Aylık Ziyaretçi sayısı : 11277
  • Toplam ziyaretçi sayısı : 1332998
  • IP Numaranız : 54.224.133.152

Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü
TOKİ Yerleşkesi 19040 Çorum
yazışma adresi / for correspondence
PK 45 Çorum Türkiye
veysel@veyseldinler.com
 
Bu sitede yer alan yazı ve görseller ile ilgili 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunan tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan Veysel Dinler'e
 aittir. Söz konusu içerik ve görseller eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde
 ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. Yayın ve fotokopi yoluyla çoğaltma için lütfen e-posta yoluyla izin isteyiniz.

Designed & Coded by Görkem Bektaş