ad vitam æternam
  Çorum Saati
Veysel Dinler


Hitit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü öğretim üyesi

1979 yılında Çorum'da doğdu. Liseyi Polis Koleji, lisans eğitimini Polis Akademisi'nde tamamladı. 2000-2008 yılları arasında Emniyet Teşkilatında çeşitli rütbelerde ve Olay Yeri İnceleme Uzmanı olarak görev yaptı. 2003 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim dalından "Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve siyasi Partiler"; 2009 yılında Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Suç Araştırmaları Anabilim dalından "Ceza Muhakemesinde Delillerin Toplanması" tezleriyle yüksek lisans dereceleri aldı. 2008 yılı Kasım ayında Hitit Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak başlamıştır. 2014 yılı Haziran ayından itibaren öğretim üyesi (yrd.doç.dr.) olarak çalışmaktadır.
Lisans ve yüksek lisans düzeyinde bazı kamu hukuku derslerini yürütmektedir. Yayımlanmış bilimsel makaleleri ve kitap bölümleri bulunmaktadır. İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk sahibidir.

Özgeçmiş


Faculty Member at Hitit University Department of Political Science and Public Administration

Veysel Dinler was born in Çorum in 1979. He is a lecturer at Hitit University Department of Political Science and Public Administration. Upon the completion of his education at the Ankara Police College, he went to Police Academy (later renamed Faculty of Security Sciences) for undergraduate study and continued graduate program at Suleyman Demirel University (Isparta) Public Administration program. He received master degree with the thesis on "ECHR and Political Parties" in 2003. He also received a second master degree at Police Academy Criminal Research Program with the thesis on "Obtaining Evidence in Turkish Criminal Procedure Law" in 2009. After his graduation from Police Academy, he worked for Turkish National Police in several ranks and as a crime scene investigator, between 2000 and 2008. Since November 2008, he has been working at Hitit University. He teaches some number of topics within the fields of public law at the undergraduate and graduate levels. Some of the courses he teaches are Constitutional Law, Turkish Constitutional Order and Criminal Law. He has published some number of articles and book sections. He is married and has two children.
 

CV

Fotoğraflar
Videolar

  • Online ziyaretçi sayısı : 52
  • Günlük ziyaretçi sayısı : 203
  • Aylık Ziyaretçi sayısı : 17441
  • Toplam ziyaretçi sayısı : 1320052
  • IP Numaranız : 54.196.110.222

Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü
TOKİ Yerleşkesi 19040 Çorum
yazışma adresi / for correspondence
PK 45 Çorum Türkiye
veysel@veyseldinler.com
 
Bu sitede yer alan yazı ve görseller ile ilgili 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunan tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan Veysel Dinler'e
 aittir. Söz konusu içerik ve görseller eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde
 ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. Yayın ve fotokopi yoluyla çoğaltma için lütfen e-posta yoluyla izin isteyiniz.

Designed & Coded by Görkem Bektaş